Home  I   Kontakt
Polski English
Magemar

O firmie i o nas


MAGEMAR jest firmą wchodzącą w skład grupy logistycznej Magemar, Dongemar, Magetra i Magemon. Historia grupy sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku, kiedy to firma Magemon rozpoczęła organizację przeładunków towarów masowych w największym belgijskim porcie rzecznym Liege.Liege lata 30-te - widok od strony wodyMagemon, Liege lata 30-te - widok od strony drogi


Stopniowo firma rozszerzała wachlarz obsługiwanych przez siebie towarów, jednocześnie wzbogacając ofertę o świadczenie usług transportowych. W ten sposób zostały powołane do życia i dołączyły do Magemon dwie kolejne firmy: Magetra - zajmującą się szeroko pojętym transportem kołowym tj. transportem drogowym i kombinowanym oraz Magemar - działająca w sektorze transportu morskiego oraz ostatnia najnowsza nasza firma Dongemar z siedzibą w Xiamen w Chinach. Obecnie grupa posiada rozbudowaną sieć biur na terenie całej Europy oraz w Chinach, obsługując ponad sześć milionów ton ładunków rocznie, zarówno masowych jak i drobnicowych. Firma obsługuje ładunki zarówno konwencjonalne jak i skonteneryzowane.


Główne biuro MAGEMAR znajduje się w belgijskim mieście Liege, skąd koordynowane są działania pozostałych czterech biur zlokalizowanych w Belgii, Niemczech i Polsce. Biuro w Liege organizuje transport morski na terenie całego globu ziemskiego - zarówno statkami konwencjonalnymi jak i kontenerowymi. Biuro Magemar Antwerp odpowiedzialne jest za obsługę terminalu przeładunkowego o powierzchni 12 hektarów mieszczącego się na nabrzeżu nr 228 w porcie Antwerpia. Do jego głównych zadań należy odbiór, przeładunek, segregacja i odprawa celna ładunków przybywających z różnych stron świata, głównie z Azji, Ameryki Południowej i Afryki oraz organizacja ich dalszego transportu w różnych relacjach europejskich min. do Polski. Niemieckie biuro MAGEMAR z siedzibą w Neuss, działające już ponad 15 lat, odpowiedzialne jest za obsługę klientów z niemieckojęzycznej części Europy. Jego profil działania pokrywa się z innymi naszymi biurami oferując swoim klientom kompleksową obsługę wszelkich towarów zarówno na morzu jak i lądzie. Otwarta w 2006 roku nasza najnowsza firma Dongemar zajmuje się koordynacją i organizowaniem szeroko pojętego transportu, logistyki i spedycji na terenie nie tylko Chin, ale i całego bloku krajów dalekiego wschodu.


  

  
Nasza siedziba biura w Szczecinie na zdjęciach Cezarego Skórki

  MAGEMAR POLSKA utworzona w maju 1999 roku jest najmłodszym członkiem rodziny MAGEMAR. Główna siedziba spółki od 2010 znajduje się na zabytkowym statku THPV Bembridge z 1938 roku. Jednostka jest na stałe zacumowana na terenie portu w Szczecinie przy nabrzeżu Egipskim vis a vis Wolnego Obszaru Celnego w Szczecinie (na zdjęciach powyżej). Nasi klienci mają dosłownie 2 kroki do składów bloków granitowych zarówno na WOC-u jak i na normalnych składach znajdujących się zaraz obok WOC-u. 

Poprzez swoje własne biura: Magemar Gdynia i Magemar Katowice spółka prowadzi również działalność na terenie Gdyni, Gdańska i Katowic. Firma zajmuje się organizacją transportu morskiego konwencjonalnego i kontenerowego, przeładunków portowych oraz transportu lądowego. Posiada również własną Agencję Celną.

Polityką Magemar Polska jest najwyższa jakość oferowanych usług, czego gwarancją jest wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra. Wszyscy pracownicy spółki są absolwentami wyższych uczelni o profilach związanych z transportem, logistyką oraz handlem zagranicznym. Pomagamy naszym klientom nie tylko w sprawach związanych z transportem, logistyką czy spedycją. Służymy im pomocą i radą we wszelkich zagadnieniach związanych z szeroko pojętym handlem zagranicznym. W ciągu siedmiu lat swojej działalności firma osiągnęła znaczącą pozycję na lokalnym rynku spedycyjnym i stała się jednym z najpoważniejszych kontrahentów portu szczecińskiego oraz portu w Gdyni. To, co nas jednak najbardziej cieszy to zaufanie naszych klientów oraz ich wysoka ocena naszej pracy. W obecnej chwili najbardziej dynamicznie rozwijaną dyscypliną jest niewątpliwie transport kontenerowy. Poprzez sieć naszych firm co roku organizujemy zarówno eksport jak i import kontenerów z nawet najbardziej niedostępnych miejsc naszego globu. Od kilku już lat dynamicznie się rozwijamy. Jesteśmy liderem w naszej międzynarodowej grupie. Zarząd naszej Grupy w nagrodę za naszą ciężką i owocną pracę powierzył nam pionierskie zadanie otworzenia i rozkręcenia naszej nowej firmy w Chinach - Dongemar Xiamen. To nasi pracownicy byli obecni od samego początku przy negocjowaniu oraz finalizowaniu umowy Joint-Venture, tworzeniu firmy, zatrudnianiu pracowników oraz organizowaniu działania tejże firmy od samego początku. Mamy obecnie w Chinach ludzi z Polski, którzy na stałe są tam obecni i wraz z naszymi Chińskimi kolegami i koleżankami codziennie ją rozwijają.Magemar Szczecin na zabytkowym THPV Bembridge 1938


Ciągły rozwój naszej firmy nie byłby możliwy gdyby nie nasz zgrany i wykwalifikowany zespół. To ludzie otworzyli naszą firmę, budują ją i to oni ciągle ciężko pracują by firma rosła ku zadowoleniu nas wszystkich zatrudnionych oraz Właścicieli. Jesteśmy zgranym zespołem zarówno w Szczecinie gdzie pracuje 15 osób, w Gdyni gdzie jest nas 10 osób oraz w Katowicach, gdzie są 3 osoby.

To, co tworzy nasz codzienny sukces to wspaniała, praktycznie rodzinna atmosfera w pracy, to stosunkowo młodzi, zmotywowani i zadowoleni ludzie, którzy chętnie do tej pracy przychodzą. To zadowolenia i wysoką motywację przekazujemy naszym klientom i dostawcom. To jednym i drugim należy się podziękowanie za wszystko to, co do tej pory udało nam się zrobić wspólnie dobrego. Jednym z głównych założeń naszej strategii jest zachowywanie się fair play w codziennym działaniu, wysoka jakość usług i płacenie naszych zobowiązań co do dnia. Nasi klienci są zadowoleni i chętnie do nas wracają. Miło nam jest szczególnie wtedy jak nas polecają innym. Cieszy nas fakt, iż dość często tak właśnie się dzieje, że nowi klienci kontaktując się z nami powołują się na naszych dotychczasowych klientów.

Nasi dostawcy szanują naszą uczciwość i regularność w płaceniu naszych zobowiązań. Nie mamy nigdy żadnych przeterminowanych zobowiązań pomimo faktu, iż jak wszyscy wiemy na rynku jest różnie. Staramy się jednak nie powielać złych wzorców a promować i stosować w naszych działaniach te najlepsze. Jesteśmy też dumni z faktu, iż nasz rozwój i sukcesy w codziennym działaniu jest dostrzegany przez innych. Miło nam poinformować, że dostaliśmy już po raz czwarty tytuł i statuetkę "Gazela Biznesu"


 


Nie spoczywamy jednak na laurach - zawsze jest wiele by się wstydzić, wiele by poprawić. Każdego jednak dnia życie posuwa się naprzód kreując rozwój, a my wszyscy wraz z nim staramy się zmieniać w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.


Magemar Szczecin
O MG Szczecin
Magemar Gdynia

MG Gdynia

Magemar Katowice

MG Katowice

Nasza galeria
Czas i kalendarz
Home  I  O firmie  I  Kontakt  I  Galeria  I  Do pobrania  I    I